4 projekty BBI Development S.A. na 20-lecie targów EXPO Real Monachium 2017

Na rozpoczynających się w środę jubileuszowych największych w Europie targach nieruchomości EXPO Real 2017 – BBI Development S.A. jako oficjalny partner stoiska m.st. Warszawy jako jedyny inwestor w Warszawie zaprezentuje aż trzy projekty realizowane w ścisłym centrum stolicy oraz jeden zmieniający oblicze Pragi: ikoniczne wieżowce – ZŁOTA 44 i Roma Tower o, unikatowy obiekt biurowo-handlowy Centrum Marszałkowska, a także wykorzystujące potencjał prawej strony Wisły wielofunkcyjne Centrum Praskie Koneser.

Targi EXPO REAL w Monachium są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości. W tym roku w stolicy Bawarii obecność potwierdziło ponad 1900 wystawców z 35 krajów – deweloperów, inwestorów, architektów oraz samorządowców. Tradycyjnie, podczas targów swój potencjał zaprezentuje Warszawa. Stolica będzie przedstawiana jako miejsce o szybkiej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym.

Nowości w stolicy

„Warszawa jest europejskim nowoczesnym, dynamicznie rozkwitającym miastem, oferującym wysoką jakość życia i stale wykorzystującym swoje mocne strony. Wspaniałe Bulwary Wiślane, II linia metra, miastotwórcze funkcje w Śródmieściu, tworzenie miejsc dla start-upów, budowa mostu pieszo-rowerowego na Pragę – to jedynie część rozwiązań docenianych nie tylko przez mieszkańców, turystów, media, ale również przez międzynarodowych inwestorów. W Warszawie przybywa nie tylko nowych zagranicznych firm, ale stolica staje się także miejscem tworzenia nowych rynków, jak np. oferowany przez fundusz Catella najem instytucjonalny w najwyższym w Unii Europejskiej budynku wieżowym ZŁOTA 44 ” – mówi Rafał Szczepański,

Wiceprezes BBI Development S.A.

Warszawski deweloper podczas Targów Expo Real 2017 zaprezentuje profesjonalistom rynku nieruchomości z całej Europy 4 projekty, które z impetem wchodzą w nowe etapy. 20-lecie tegorocznych targów EXPO Real zbiega się z ponad 20-letnim doświadczeniem BBI Development S.A. na rynku warszawskim. Inwestor wykorzysta ten unikalny moment, by po raz pierwszy tak silnie przedstawić swoją największą przewagę – umiejętność realizowania projektów w partnerstwach z podmiotami lokalnymi i zagranicznymi. Dzięki wyjątkowym kooperacjom powstają wspaniałe budynki ważne dla Warszawy: Plac Unii i Centrum Praskie Koneser (we współpracy z Liebrecht & Wood), ZŁOTA 44 (Amstar), Centrum Marszałkowska (WSS Społem Śródmieście) czy Roma Tower (Archidiecezja Warszawska).

Coraz bliżej Centrum Marszałkowska i Muzeum Polskiej Wódki

Już w kwietniu 2018 r. będzie odbierany do użytku budynek biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej – Centrum Marszałkowska. W sierpniu deweloper ogłosił pozyskanie nowego najemcy – dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej zarządzającej wierzytelnościami, która wynajęła aż 4 piętra budynku, dzięki czemu poziom najmu części biurowej przekroczył 40 proc. Obiekt jest jedynym i pierwszym w Warszawie budynkiem zintegrowanym ze stacją II linii metra. Zaoferuje łącznie 16 500 mkw. powierzchni, z czego 3 400 mkw. będzie przeznaczonych na handel i usługi, wykorzystując potencjał handlowy Ściany Wschodniej. Centrum Marszałkowska wpisuje się ponadto w trend przywracania zieleni do centrum miasta i wzbogaci „warszawski zielony szlak” na ulicy Świętokrzyskiej. Integralną częścią kompleksu będzie 9 zielonych tarasów o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw. Do Centrum Marszałkowska wróci kultowy sklep Sezam prowadzony przez renomowany i najstarszy podmiot prowadzący handel w Warszawie – WSS Społem Śródmieście, która jest także współinwestorem projektu.

Przyszły rok będzie przełomowy także dla  Centrum Praskiego Koneser, realizowanego we współpracy z firmą Liebrecht & Wood. To projekt mixed-use, który powstaje na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i przyczynia się do rewitalizacji tej części Warszawy. Łącznie w kompleksie o wielkości połowy warszawskiej Starówki powstaje prawie 350 mieszkań oraz 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Już wiosną 2018 r. na terenie Centrum Praskiego Koneser, w dawnym budynku rektyfikacji, powstanie pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. We wrześniu budynek mieszkalny „Skarbnica” świętował zawieszenie wiechy i przekroczenie poziomu 50 proc. sprzedanych mieszkań. W przyszłym roku także w kompleksie zagości również nowy koncept gastronomiczno-kulturalny kultowej Grupy Warszawa. Warto przypomnieć, że biura w CPK są w ponad 80 proc. wynajęte, a swoją siedzibę ma tam Google Campus.

Śródmiejskie niebotyki

Pierwsi mieszkańcy wprowadzają się także do ZŁOTEJ 44, najwyższego w Unii Europejskiej luksusowego wieżowca wyłącznie mieszkalnego, dzieła star-architekta Daniela Libeskinda, oferującego 287 apartamentów. Rezydenci, wśród których znajduje się m.in. Robert Lewandowski, światowej sławy piłkarz, korzystają z jedynego o takiej skali w Europie piętra rekreacyjnego (1600 mkw.) – 25-metrowego basenu,  siłowni, symulatora do gry w golfa czy słonecznego tarasu z jaccuzi z widokiem na panoramę Śródmieścia. W parterach na powierzchni blisko 900 mkw. powstaną też ogólnodostępne lokale usługowe i najlepsze restauracje. Komfortowe apartamenty na długoterminowy najem dla kadry menedżerskiej, ekspatów czy dyplomatów oferuje również międzynarodowy fundusz Catella, który zakupił 9 pięter ZŁOTEJ 44, przyczyniając się do tworzenia w Polsce pionierskiego rynku kompleksowego zinstytucjonalizowanego najmu.

Tak potrzebną ścisłemu centrum Warszawy funkcję mieszkaniową wprowadzi również inny projekt wysokościowy realizowany w Śródmieściu przez BBI Development S.A.
Inwestycja Roma Tower przygotowywana do realizacji wspólnie z Archidiecezją Warszawską ma być wysokościowym budynkiem o ponadczasowej architekturze. Realizacja projektu będzie skorelowana z oddaniem do dyspozycji mieszkańców kolejnej otwartej przestrzeni publicznej w Warszawie w postaci 200-metrowej długości triady zielonych placów i skwerów.