JEDYNE TAKIE PIĘTRO

25 października w ZŁOTEJ 44 odbyła się prezentacja największej rezydencjalnej prywatnej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Europie Środkowej. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażone m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem do gry w golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi w połączeniu z najwyższym standardem wykończenia wnętrz sprawiają, że wieżowiec wyznacza nową jakość na rynku luksusowych nieruchomości.

Dzień później zaproszeni goście będą mogli szczegółowo zapoznać się z wyjątkową przestrzenią zaprojektowaną przez renomowaną londyńską pracownię Woods Bagot, obejrzeć pokaz mody marki Tomaotomo jednego z czołowych polskich projektantów Tomasza Olejniczaka oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej na rzecz fundacji Omeny Mensah.

Kamień milowy projektu

Oficjalna prezentacja piętra sportowo-rekreacyjnego to kluczowy etap finalizacji prac budowlanych i przygotowań do rozpoczęcia procesu sukcesywnego przekazywania budynku mieszkańcom. – To bardzo ważny moment nie tylko dla naszego projektu, ale także dla całego rynku nieruchomości luksusowych w tej części Europy. Bezprecedensowa oferta ósmego piętra pokazuje, że ZŁOTA 44 wyraźnie różni się od dostępnych dotąd w Polsce nieruchomości z najwyższej półki. A to tylko przedsmak tego, jak będą żyli jej mieszkańcy. Ten projekt zredefiniuje polski rynek nieruchomości super-premium i stanie się punktem odniesienia dla kolejnych przedsięwzięć w tym segmencie – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development SA.

ZŁOTA 44 jest przykładem zastosowania nowoczesnych i promujących zdrowy tryb życia rozwiązań, jakich dotąd nie oferował żaden luksusowy apartamentowiec w Polsce. 25-metrowy basen, SPA, w pełni wyposażona siłownia, klub fitness, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci czy salon i sala konferencyjna dają mieszkańcom ZŁOTEJ 44 możliwość aktywnego spędzania czasu, relaksu lub kameralnego spotkania biznesowego tuż za progiem własnego apartamentu. Do dyspozycji mieszkańców budynku i ich gości zostanie oddany także 400-metrowy zielony taras z jacuzzi. Zgodnie z nurtem well-being, da on możliwość relaksu wśród zieleni, w samym sercu miasta, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki oraz Salę Kongresową. Kontynuacją tego trendu jest zadbanie o dobrostan fauny w ścisłym Śródmieściu stolicy. Inwestorzy wybudowali na tarasie specjalne budki, dzięki czemu ZŁOTA 44 wzbogaci się o nowych ptasich mieszkańców. Docelowo domki będą zamieszkane przez rodziny jerzyków. To wyjątkowo pożyteczne stworzenia odżywiające się owadami, które upodobały sobie życie w centrach największych polskich miast, dlatego warto kreować im dodatkową przestrzeń do życia.

Warszawa na globalnej mapie luksusowych inwestycji

Warszawa już teraz jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez inwestorów miast w Europie. Otwarcie ZŁOTEJ 44 dodatkowo sprawi, że stolica Polski nareszcie zyska miejsce na światowej mapie najbardziej luksusowych nieruchomości i przyciągnie zainteresowanie tych, którzy szukają bezpiecznych możliwości lokowania kapitału z dużą stopą zwrotu. Właśnie taką pewność dają apartamenty z segmentu super-premium. Średnia stopa zwrotu z wynajmu wysokiej jakości apartamentu w Warszawie może wynieść nawet ok. 7,5%, podczas gdy w Londynie tylko 2%-5%, w Paryżu czy Berlinie 3%-4%. Przy czym cena jaką trzeba zapłacić za tego typu produkt jest w Warszawie 8 razy niższa niż w Londynie i 3 razy niższa niż w Paryżu. Aktualnie obserwowana dynamika rozwoju warszawskiego rynku nieruchomości super-premium jest bardzo podobna do sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu w Berlinie.

Dodatkowo eksperci oceniają, że dziś na zainteresowanie klientów i ostateczną decyzję zakupową ogromny wpływ mają właśnie tak niestandardowe udogodnienia jak części wspólne budynku przeznaczone na przestrzeń rekreacyjną. – Inwestorzy lokujący kapitał w nieruchomości zdają sobie sprawę jak ważna jest ich niepowtarzalność. Dziś w budynkach apartamentowych najczęściej pojawiają się strefy fitness czy relaksu z niewielką siłownią lub jacuzzi. W inwestycjach o dużej skali znacznie częściej spotkać możemy np. basen, czy nawet całe piętra rekreacyjne. Elementy te w procesie zakupowym mogą być z jednej strony czynnikiem wyróżniającym w skali rynku, a z drugiej strony, przy zbliżonych parametrach ofert, elementem przesądzającym o wyborze konkretnej lokalizacji – mówi Paweł Sztejter, Partner Zarządzający REAS.

Jak to jest zrobione?

Wyłączny dostęp do takich właśnie niestandardowych udogodnień będą mieli mieszkańcy ZŁOTEJ 44. Ta największa w Polsce strefa rekreacyjna w budynku apartamentowym została wykończona z dbałością o każdy detal i przy użyciu najwyższej klasy materiałów. Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie – w szwajcarskiej dolinie Vals. Ściany wykończono rzadkim i trudno dostępnym fornirem oraz taflami szkła zdobionymi mosiądzem. Zgodnie z najnowszymi technologiami i dla zachowania najwyższego standardu higieny, zarówno w basenie jak i w zewnętrznym jacuzzi zainstalowana jest niecka wykonana ze stali nierdzewnej. Jakość wody zapewni specjalny system filtrów UV. Wykonawcą ósmego piętra ZŁOTEJ 44 jest firma Tétris, jeden z największych w Europie ekspertów w zakresie prac fit-out.

144 dołki golfowe na ZŁOTEJ 44

Rozrywki na najwyższym światowym, niespotykanym dotąd w Polsce, poziomie dostarczy specjalny multimedialny symulator do gry w golfa. Umożliwi on zarówno grę pojedynczą, jak i w gronie przyjaciół bez wychodzenia z domu. Rozszerzony pakiet symulatora zawiera 8 pełnowymiarowych, 18-dołkowych pól golfowych z całego świata, takich jak Congressional Country Club, Celtic Manor czy Abu Dhabi Golf Club.

Mieszkańcy ZŁOTEJ 44, którzy po chwili rozrywki w sali kinowej będą chcieli zadbać o zdrowie i kondycję w nurcie well-being, będą mogli to zrobić w klubie fitness. Został on wyposażony w sprzęt luksusowej, włoskiej marki Technogym, który łączy w sobie nie tylko doskonałą funkcjonalność i zaawansowaną technologię, ale również ponadprzeciętny design. W kameralnej przestrzeni do ćwiczeń, znalazły się m.in. urządzenia cardio z linii Excite, a także najnowszy rower Technogym Group Cycle oraz urządzenie do treningu siłowego Multipower. Zestawienie tych urządzeń pozwala mieszkańcom ZŁOTEJ 44 na przeprowadzenie kompleksowego, bezpiecznego i bardzo przyjemnego treningu.

2016 to rok ZŁOTEJ 44

Otwarcie piętra rekreacyjnego ZŁOTEJ 44 to bez wątpienia wydarzenie roku w branży luksusowych nieruchomości w Europie Jednak o wieżowcu, który zapewni niedostępne dotąd w Polsce styl i jakość życia było głośno od początku roku.

W maju 2016 r. doszło do transakcji zakupu apartamentu w ZŁOTEJ 44 przez jednego z najbardziej znanych piłkarzy na świecie – Roberta Lewandowskiego. Sportowiec, który słynie nie tylko ze swoich dokonań na boisku, ale także z mądrego lokowania swoich oszczędności – najczęściej w dobrze zapowiadające się start-upy i w wyjątkowe nieruchomości nie ukrywał, że do ZŁOTEJ 44 przekonała go m.in. największa w tej części kontynentu strefa rekreacyjno-sportowa.

Kilka miesięcy później na ZŁOTEJ 44 doszło do bezprecedensowej transakcji zakupu aż 72 apartamentów na niższych piętrach budynku przez niemiecki fundusz inwestycyjny Catella. Był to jednocześnie jego debiut na polskim rynku. Warto zauważyć, że Catella to już kolejny fundusz po Amstarze, współwłaścicielu ZŁOTEJ 44, który rozpoczął działalność na polskim rynku inwestując właśnie w ten projekt i planując strategię długoterminowego najmu skierowanego do najbardziej wymagających klientów takich jak szefowie zagranicznych firm, kadra zarządzająca czy dyplomaci.

– Te dwie transakcje są doskonałym potwierdzeniem, że w prestiżowe apartamenty inwestują już nie tylko klienci indywidualni szukający komfortowego miejsca do życia, czy dobrej lokaty kapitału, ale także międzynarodowe fundusze inwestycyjne obracające dużymi środkami w imieniu swoich klientów. Zdają sobie sprawę z tego, że wartość takich nieruchomości z biegiem lat będzie niewątpliwie rosła. Bez wątpienia obecność unikalnej strefy sportowo-rekreacyjnej ma istotny wpływ rosnące zainteresowanie klientów – mówi Michał Skotnicki, prezes Zarządu BBI Development S.A.

Dopełnieniem najbardziej intensywnego roku dla ZŁOTEJ 44 będzie zakończenie prac budowlanych w wieżowcu w grudniu 2016 roku. Otworzy to drogę do uzyskania decyzji o pozwolenie na użytkowanie budynku w I połowie 2017 r.

zlota44_strefa-rekreacyjna-3

zlota44_strefa-rekreacyjna

zlota44_widok-na-basen-1

zlota44_widok-na-taras

zlota44_basen-1

zlota44_basen-2

zlota44_basen-3

zlota44_basen-4

zlota44_basen-5

zlota44_basen

zlota44_jacuzzi-na-tarasie

zlota44_lez%cc%87aki-na-basenie

zlota44_strefa-rekreacyjna-1

zlota44_strefa-rekreacyjna-2