Odliczanie do premiery ZŁOTEJ 44

Ponad 300 pracowników, intensywne prace na piętrze rekreacyjnym wieżowca, stawianie ścian działowych i dwa nowe apartamenty pokazowe. Koordynowane przez Warbud prace w ZŁOTEJ 44 zakończą się w tym roku. Wtedy też rozpocznie się procedura przekazywania klientom apartamentów w tym najwyższym wieżowcu mieszkalnym w Unii Europejskiej.

Prace wykończeniowe prowadzone są równolegle na wszystkich kondygnacjach budynku. Jednak postępy najbardziej widoczne są między innymi na 8. piętrze wieżowca, przeznaczonym na przestrzeń rekreacyjną dla wyłącznego użytku mieszkańców i ich gości. Powierzchnia 1400 mkw. jest już podzielona na poszczególne pomieszczenia i strefy, takie jak sauny, siłownia, przestrzeń dla dzieci, kino czy basen. – Wkrótce montowana będzie stalowa niecka pod 25-metrowy basen. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, konstrukcja wykonana jest bowiem z nierdzewnej stali i waży ponad siedem ton. Została wyprodukowana na nasze specjalnie zamówienie w Czechach i będzie dostarczona w kilku częściach. Ze względu na jej rozmiary i wagę najpierw przetransportujemy ją dźwigiem na 400 metrowy taras wieżowca, a dopiero potem do wnętrza budynku – mówi Krzysztof Tyszkiewicz, Wiceprezes BBI Development S.A

Jednak basen, to tylko jeden z elementów piętra rekreacyjnego. W tej ekskluzywnej przestrzeni znajdą się niedostępne dotąd w Polsce światowej klasy udogodnienia w standardzie pięciogwiazdkowego hotelu. Oprócz wspomnianego już 25 metrowego basenu – największego oferowanego w Polsce w budynku apartamentowym – mieszkańcy i ich goście będą mieli także w pełni wyposażoną siłownię, gabinety masażu, saunę fińską, łaźnię parowa, pokój zabaw dla dzieci, a także kino z symulatorem do gry w golfa. Całość dopełni przestronny taras z jacuzzi.

Inwestorzy zadbali też o to, aby klienci jak najbardziej świadomie podejmowali decyzję o zakupie apartamentu. Dlatego, jako uzupełnienie do istniejącej już, zlokalizowanej na 50. piętrze wieżowca części pokazowej, inwestorzy BBI Development S.A. i Amstar przygotowują także dwa zupełnie nowe apartamenty pokazowe, które znajdą się na 38. piętrze wieżowca.

– Prace wykończeniowe ZŁOTEJ 44 koordynowane przez Warbud z dnia na dzień zyskują na intensywności. Docelowo na budowie będzie pracować jednocześnie ponad 500 osób. Współpraca ze specjalistami tej klasy to gwarancja sprawnego i terminowego ukończenia inwestycji. Dzięki temu jeszcze w tym roku rozpocznie się procedura przekazywania pierwszych apartamentów klientom – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Równolegle na wszystkich poziomach obiektu prowadzone są także montaże instalacji elektrycznych, wodnych i grzewczych. W trakcie realizacji jest też HMS (Home Management System), który umożliwi mieszkańcom łatwe sterowanie m.in. klimatyzacją, uchylnymi oknami, wentylacją, oświetleniem czy roletami z poziomu estetycznego panelu w każdym apartamencie oraz z urządzeń mobilnych.