WIZYTA ZARZĄDU ZWIĄZKU POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH NA ZŁOTEJ 44

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to jedna z najważniejszych dat we współczesnej historii Polski. Symbolizuje walkę o ojczyznę, odwagę i determinację Polaków w dążeniu do wolności. To dla mnie zaszczyt gościć Państwa na ZŁOTEJ 44, wieżowcu, z którego najlepiej widać to, o co Państwo walczyli. Dziś z 50. piętra patrzmy na wspaniałą, tętniącą życiem, silną europejską metropolię, która z roku na rok coraz bardziej wyzwala swój potencjał – mówił rozpoczynając spotkanie Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Wśród gości, którzy odwiedzili ZŁOTĄ 44 znaleźli się Zbigniew Galperyn, Eugeniusz Tyrajski, Stanisław Kral-Leszczyński – reprezentanci Zarządu Związku Powstańców Warszawskich, a także Tymoteusz Pruchnik i Grzegorz Hanula – przedstawiciele Muzeum Powstania warszawskiego.

– Moje marzenia się spełniły. Miasto, które było zrównane z ziemią zostało odbudowane i z tej perspektywy jest naprawdę zachwycające.  Dziś to jest dla mnie najważniejsze – mówił Zbigniew Galperyn wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich

W lipcu br. przedstawiciele amerykańskiego funduszu Amstar – jednego z inwestorów ZŁOTEJ 44 odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznali historię oraz przebieg wydarzeń, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944 r. i byli pod wrażeniem tego wyjątkowego miejsca, będącego hołdem dla uczestników Powstania.

– Wizyta ta wywołała we mnie wiele emocji i refleksje, na temat tego czym była ta wojna i z czym zmagali się jej uczestnicy. Dziś,  jako obywatel kraju, który wspierał dążenie Polaków do wolności mam wyjątkowy zaszczyt, aby spotkać się z Państwem – bohaterami tamtych wydarzeń. Warszawa jest teraz fascynującym i intrygującym miejscem, w którym realizuje się ambitne przedsięwzięcia, odnosi sukcesy i jest taka dzięki ludziom takim jak Państwo – odważnym, silnym i ambitnym, którzy są w tym kraju i go ukształtowali – powiedział Jeffrey Stonger Wiceprezes Amstar.

Dla upamiętnienia wydarzeń, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944 roku w najbliższą sobotę, w rocznicę wybuchu Powstania o godzinie 17:00 fasada ZŁOTEJ 44 rozbłyśnie biało-czerwonym światłem i zgaśnie 2 października – w dniu zakończenia Powstania, kiedy tradycyjnie i uroczyście gaśnie znicz na kopcu Czerniakowskim.