Wsparcie organizacji, stowarzyszeń i projektów społecznych

BBI Development SA jako spółka realizująca główne projekty inwestycyjne w Warszawie, szanując jej przeszłość i bohaterskiego ducha, wspiera organizacje i stowarzyszenia związane z historią stolicy.

Związek Powstańców Warszawskich

W ramach tak sformułowanej koncepcji współpracujemy ze Związkiem Powstańców Warszawskich wspierając finansowanie kwartalnika historycznego, którego Związek jest wydawcą.
W sierpniu 2011 r. spółka zorganizowała obchody 67 rocznicy likwidacji powstańczej barykady broniącej dostępu do Starego Miasta w przedwojennym Pasażu Simonsa u zbiegu ulic Długiej i przedwojennych Nalewek, obecnie Bohaterów Getta. Uroczystość ta została zrealizowana wspólnie z Powstańcami ze środowiska Batalionu Chrobry I.

Planujemy także uczczenie 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach obchodów przygotujemy na budynku Sezamu wystawę prezentującą przeszłość ulicy Marszałkowskiej i okolic, w tym najważniejsze działania powstańcze, które toczyły się w tym rejonie.

Fundacja Sue Ryder

Spółka angażuje się także finansowo i merytorycznie we współpracę z Fundacją Sue Ryder, Lady of Warsaw, wielkiej przyjaciółki naszego kraju i Warszawy. Specjaliści spółki Juvenes–Projekt Sp. z o.o. pomogli w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do przeprowadzania remontu siedziby Muzeum im. Sue Ryder w Rogatce przy Placu Unii Lubelskiej udostępnionej Fundacji przez władze Warszawy. Spółka zaangażowała się także finansowo w przeprowadzenie remontu tego obiektu. Wspiera także Fundację w działaniach na rzecz stworzenia muzeum.
BBI Development SA wspiera szereg działań Fundacji służących pozyskaniu środków na jej działalność statutową m.in. współorganizowała koncert rocznicowy ku czci Sue Ryder w Filharmonii Narodowej, zorganizowała aukcję dzieł sztuki, z której zysk w całości został przekazany na dzieła Fundacji, pomogła w organizacji biegu „Rat Race”, w którym biorą udział 4-osobowe drużyny biegnąc w strojach, w których na co dzień pracują. Fundacja zbierała podczas biegu środki na pomoc ofiarom wypadków.

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich

Zarówno sama Spółka, jak i członkowie Zarządu wspomagają dzieła jednej z najbardziej szanowanych organizacji charytatywnych – Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. W ramach tej współpracy BBI Development SA pomogła w organizacji koncertu z okazji 900-lecia działalności Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego zwanego Rodyjskim i Maltańskim, który pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbył się w maju 2013 r. w Filharmonii Narodowej. Spółka wspiera Bale Debiutantów organizowane przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. W 2011 r. BBI Development SA gościła w Koneserze Koktajl Maltański poprzedzający Bal Debiutantów.

Grupa Ratownictwa Medycznego WGW s12

W trudnej sytuacji powodziowej grożącej Warszawie w maju w 2010 roku, spółka BBI Development SA przekazała darowiznę na rzecz Grupy Ratownictwa Specjalnego WGW s12, która prowadziła działania pomocowe na terenach zalanych przez Wisłę. Darowizna została przeznaczona na zakup specjalistycznego pojazdu, który służy w akcjach ratowniczych.

Wsparcie projektów społecznych na terenie Warszawy

Spółka przekazała środki na mniej eksponowane, ale jakże potrzebne akcje społeczne, w tym m.in.:

  • Inicjatywę „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
  • Inicjatywę „Podarujmy Dzieciom Lato”
  • Turniej „Young Gladiator’s” oraz Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Zdrowy Targówek”
  • Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym organizowane przez Warszawski Klub Futbolu Stołowego
  • Potrzeby Caritas diecezji Warszawsko-Praskiej
  • Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo
  • Działalność Klubu Sportowego AZS-AWF Warszawa, sekcja judo