2016 – Złoty rok na ZŁOTEJ 44

Jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych apartamentowców w Europie wszedł w kluczową fazę realizacji. Właściciele ZŁOTEJ 44 – Amstar i BBI Development S.A. – z sukcesem finalizują projekt i prowadzą kampanię sprzedażową zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Kluczowymi wydarzeniami przyszłego roku będą prezentacja lobby wejściowego wieżowca, zaprojektowanego przez światowej sławy architekta, Daniela Libeskinda, oddanie do użytku piętra rekreacyjnego oraz przekazanie apartamentów pierwszym mieszkańcom pod koniec 2016 roku.

Już na początku przyszłego roku przedstawiona będzie szczegółowa koncepcja luksusowego lobby wejściowego apartamentowca. Autorem projektu mierzącej ponad 6 metrów wysokości reprezentacyjnej powierzchni jest sam Daniel Libeskind. Lobby będzie zwieńczeniem pracy architekta nad projektem i przestrzenią publiczną łączącą budynek z miastem i mieszkańcami. Na parterze wieżowca znajdzie się także piwniczka do starzenia win wraz z pokojem do degustacji oraz blisko 1000 mkw. najwyższej klasy przestrzeni handlowo-usługowej.

Obsypany nagrodami jedyny tak luksusowy wieżowiec w Polsce.

ZŁOTA 44 to pierwszy w Polsce projekt, który wprowadza komfort i styl życia niespotykany dotąd w innym projekcie w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdza to wynik International Property Awards 2015 – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów branży nieruchomości na świecie, w którym ZŁOTA 44, jako najlepszy projekt w Europie zdobyła główne nagrody aż w 3 kategoriach: Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa, Najlepszy Apartament, Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych. ZŁOTA 44 jest pierwszym projektem z Polski, który zarówno ja poziomie regionalnym jak i na poziomie europejskim konkursu został laureatem aż w trzech kategoriach.

Nagrody, przyznane przez zespół 70 ekspertów z całego świata, potwierdzają wyjątkowy charakter wysokościowca i plasują ZŁOTĄ 44 w gronie najlepszych europejskich inwestycji. Przyszli mieszkańcy wieżowca będą mogli cieszyć się prestiżem i komfortem życia m.in. dzięki awangardowej architekturze, najwyższym standardom wykończenia wnętrz, światowej klasy udogodnieniom, spektakularnym widokom oraz innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniom. – Żaden inny budynek w Polsce nie zapewnia takiej ilości i jakości udogodnień oraz tak szerokiej gamy aranżacji wnętrz apartamentów. Dla nas bardzo ważne jest zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta i zaspokojenie ich tak, aby z zakupu apartamentu na ZŁOTEJ 44 czerpał przyjemność, podobnie jak z np. nabycia luksusowego auta, czy jachtu – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Zdrowy i aktywny styl życia

W połowie 2016 roku BBI Development S.A. i Amstar oddadzą do użytku także ósme, rekreacyjne piętro wieżowca, które zapewni możliwość prowadzenia aktywnego, zdrowego stylu życia i relaksu. Na powierzchni 1400 mkw. tuż za progiem własnego apartamentu rezydenci i ich goście będą mieli do dyspozycji światowej klasy udogodnienia w standardzie pięciogwiazdkowego hotelu, m.in. 25 m basen – największy dostępny w Polsce w budynku apartamentowym, w pełni wyposażoną siłownię, gabinety masażu, saunę fińską i łaźnię parową, a także kino z symulatorem do gry w golfa. Całość dopełni przestronny taras z jacuzzi. Udogodnienia i część rekreacyjna w przypadku ZŁOTEJ 44 nie są tylko dodatkiem, lecz nierozerwalnym elementem, świadczącym o tym, jaki styl życia wybierają mieszkańcy wieżowca.

BBI Development S.A. i Amstar zapewniają klientom ZŁOTEJ 44 zupełnie nową na polskim rynku luksusowych nieruchomości ofertę, która gwarantuje im nie tylko wyjątkowy styl życia, ale także większą wolność wyboru. Dlatego, jako uzupełnienie do istniejącej już, zlokalizowanej na 50 piętrze wieżowca części pokazowej, w zaawansowanym stopniu realizacji są także trzy zupełnie nowe apartamenty pokazowe, które będą prezentowały dostępne formaty aranżacji wnętrz – Standard, Premium i Deluxe. W ramach każdego z nich oferowane są dodatkowo trzy warianty kolorystyczne, dzięki czemu potencjalni nabywcy mogą wybrać ich indywidualny charakter według własnych upodobań z dziewięciu różnych opcji.

Opłacalna inwestycja

Jednak ZŁOTA 44 oprócz wyjątkowego na mapie Polski miejsca do życia to także doskonała inwestycja. Średnia stopa zwrotu z wynajmu wysokiej jakości apartamentu w Warszawie wynosi obecnie ok. 7,5%. Zatem stolica Polski znacząco wyróżnia się pod tym względem na tle innych europejskich miast, jak Londyn (2%-5.5%), Paryż (3%-4%), Berlin (3%-4%) czy Budapeszt (6%-7%). – Tak duża stopa zwrotu zwraca uwagę zarówno klientów z Polski, jak i z zagranicy. Od rozpoczęcia międzynarodowej kampanii sprzedażowej spotykamy się z dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych inwestorów szukających stabilnych źródeł pomnażania kapitału i przynoszących długoterminowego korzyści. Jestem przekonany, że ok. 30 proc. apartamentów stanie się własnością klientów z zagranicy – mówi Jeffrey Stonger, Wiceprezes Amstar.

Inauguracja międzynarodowej kampanii projektu z udziałem światowej sławy architekta – Daniela Libeskinda odbyła się w listopadzie 2015 r., a kontynuacją międzynarodowej promocji warszawskiego apartamentowca będzie obecność ZŁOTEJ 44 na targach MIPIM 2016 w Cannes, gdzie tematem wiodącym będą inwestycje mieszkaniowe.