BBI Development S.A. na targach EXPO Real 2015 – silny kwartet dla Warszawy

Na rozpoczynających się w poniedziałek  największych w Europie targach nieruchomości z segmentu B2B – EXPO Real 2015 – BBI Development S.A. jako oficjalny partner stoiska m.st. Warszawy zaprezentuje wraz z partnerami flagowe projekty, które zmieniają oblicze Śródmieścia i Pragi oraz świadczą o ogromnym potencjale inwestycyjnym stolicy Polski. Wkrótce ruszy budowa Centrum Marszałkowska i kwartału centralnego Centrum Praskiego Koneser.

Targi EXPO REAL w Monachium są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości. Każdego roku, w październiku przyciąga do stolicy Bawarii dziesiątki tysięcy deweloperów, inwestorów, architektów oraz samorządowców. Tradycyjnie, wśród prawie 1700 wystawców, zaprezentuje się Warszawa. W tym roku motywem przewodnim miejskiego stoiska stanie się prezentowanie stolicy Polski jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej o dużym potencjale inwestycyjnym, oferującego wysoką jakość życia.

Nowości w stolicy

„Warszawa jest europejską metropolią, otwartą na świat, przyciągającą światową ligę inwestorów rynku nieruchomości, którzy tylko w ubiegłym roku zainwestowali w Polsce ponad 3 mld euro. Dzięki współpracy kapitału prywatnego z władzami miasta, stolica rozwija się fenomenalnie, stając się Tygrysem Europy Środkowo-Wschodniej. Realizując projekty w Śródmieściu i na Pradze codziennie obserwujemy jak kluczowe działania typu otwarcie centralnego odcinka II linii metra, rewitalizacja ul. Świętokrzyskiej czy Program Rewitalizacji Pragi podnoszą komfort życia mieszkańców, turystów, naszych klientów oraz pozytywnie wpływają postrzeganie stolicy Polski na świecie” – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Warszawski deweloper wykorzysta obecność na Targach Expo Real 2015 do zaprezentowania profesjonalistom rynku nieruchomości z całej Europy 4 projektów, które z impetem wchodzą w nowe etapy.

Coraz bliżej Centrum Marszałkowska i nowego kwartału Konesera

Jeszcze w tym roku, po zakończeniu procedury wyboru generalnego wykonawcy, ma ruszyć budowa Centrum Marszałkowska. Zielone światło do realizacji inwestycji dał Wojewódzki Sąd Administracyjny, który oddalił jako bezzasadne skargi dwóch podmiotów wniesione na decyzję wojewody utrzymującą w mocy pozwolenie na budowę wydane przez prezydent Warszawy. Centrum Marszałkowska oprócz centralnej lokalizacji wyróżni fakt, że będzie to pierwszy i jak dotąd jedyny w Warszawie budynek biurowy zintegrowany ze stacją Metra. Powstaje u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej – w miejscu dawnego domu handlowego Sezam i zaoferuje łącznie ok. 15 500 m kw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura, a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi. Obiekt ma zostać oddany do użytku do końca koniec 2017 r.

Już wkrótce ma ruszyć dwuletnia budowa Kwartału Centralnego Centrum Praskiego Koneser, realizowanego we współpracy z firmą Liebrecht & wood. Na początku następnego roku planowana jest inauguracja kolejnej fazy budowy mieszkań – będzie to 108 lokali mieszkalnych, uzupełnionych o powierzchnie  biurowe i handlowe zlokalizowanych  w budynku „Skarbnicy”. Na ponad 50 tys. mkw. Kwartału Centralnego znajdą się powierzchnie biurowe, usługowe i handlowe wraz z hotelem oraz centrum konferencyjnym. Centrum Praskie Koneser położone w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński jest projektem mixed-use, który powstaje na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i przyczynia się do rewitalizacji tej części Warszawy.  Łącznie w kompleksie o wielkości połowy warszawskiej Starówki powstanie prawie 350 mieszkań (loftów i soft loftów) oraz 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji powstanie też pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki oraz swoją siedzibę będzie mieć Google Campus (Warszawa znajdzie się w towarzystwie miast takich jak: Londyn, Tel Aviv, Madryt, Sao Paulo i Seul).

Śródmiejskie niebotyki

Obecnie BBI Development S.A. oczekuje na uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla rejonu ul. Poznańskiej, gdzie ma powstać Roma Tower. Inwestycja u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater realizowana wspólnie z Archidiecezją Warszawską zakłada oddanie do użytku 170-metrowego budynku o stonowanej, ponadczasowej architekturze,  zapewniającego najwyższej klasy powierzchnie i doskonale uzupełniającego panoramę Śródmieścia.

W nową fazę wchodzi ZŁOTA 44 – wspólny projekt BBI Development oraz amerykańskiego funduszu Amstar, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy luksusowy wieżowiec zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, oferujący 287 apartamentów. Większość głównych prac budowlanych została zakończona, a inwestycja wchodzi w etap prac wykończeniowych w lokalach i powierzchniach wspólnych. Klienci otrzymają najwyższej klasy apartamentowy budynek w Polsce już pod koniec 2016 roku. ZŁOTA 44 charakteryzuje się ekskluzywną aranżacją apartamentów, zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot oraz niedostępnymi dotąd w Polsce usługami i udogodnieniami. Na piętrze rekreacyjnym o powierzchni 1400 m.kw. znajdą się m.in. strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa z 25 m basenem, siłownia, prywatna sala kinowa oraz słoneczny taras z jaccuzi.