Nowe życie inwestycji Złota 44

Amstar i BBI Development S.A. połączyły siły, aby pozyskać najbardziej rozpoznawalny projekt deweloperski w Polsce – inwestycję Złota 44. Przejęcie inwestycji od Orco Property Group zostało sfinalizowane wczoraj. Złota 44 została zakupiona za atrakcyjną, niewygórowaną kwotę 63 mln euro.

52-piętrowy (192 m.) wysokościowiec, który nabyło konsorcjum, oferujący luksusowe mieszkania został zaprojektowany przez światowej sławy architekta polskiego pochodzenia – Daniela Libeskinda i jest jednym z najwyższych wieżowców mieszkalnych w Unii Europejskiej. Amstar i BBI Development S.A. wspólnie zakończą realizację inwestycji i przygotują do sprzedaży 266 luksusowych apartamentów. Prace wykończeniowe w obiekcie Złota 44 rozpoczną się w I kwartale 2015 r., a planujemy, że pierwsi rezydenci zamieszkają w luksusowym apartamentowcu za około 2 lata. Obaj partnerzy gwarantują duże doświadczenie w realizacji i zarządzaniu projektami o skali inwestycji Złota 44.

„Złota 44 jest dla nas wielkim wyzwaniem. Jesteśmy pewni, że nasze wspólne kompetencje w realizacji wymagających projektów, a także stabilizacja finansowa projektu jaką gwarantujemy, pozwolą na sfinalizowanie tej znakomitej inwestycji” – powiedział Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Jason Lucas, Prezes Zarządu Amstar Global Partners. dodał:

„Rozpoczęcie współpracy z BBI Development S.A. poprzedzone było prowadzeniem głębokich analiz rynku i badaniem potencjału partnerów. Cieszymy się, że połączymy nasze siły z wiodącym deweloperem o szerokim doświadczeniu na rynku warszawskim. Oferujemy nasze pełne zaangażowanie w ponowne uruchomienie projektu i zapewnienie mu sukcesu realizacyjnego. Przejęcie inwestycji Złota 44 rozpoczyna naszą działalność na polskim ryku. Mamy nadzieję na dalsze wspólne realizacje inwestycji z firmą BBI Development, którą postrzegamy jako wiarygodnego i doświadczonego partnera”.

Wybitny architekt i wizjoner Daniel Libeskind, który jako autor koncepcji wspiera inwestycję na każdym etapie jej realizacji, podkreślił:

„Złota 44 jest projektem bliskim mojemu sercu. To prawdziwy zaszczyt móc realizować go w moim ojczystym kraju. Jestem pewny, że nowi inwestorzy wniosą do projektu nową energię, dzięki czemu inwestycja zakończy się sukcesem i stanie się przyszłym symbolem Warszawy”.

Tomas Salajka, Dyrektor Generalny Orco Property Group, powiedział:

„Złota 44 jest unikalnym projektem w skali europejskiej – wyróżniającym się doskonałą architekturą wizjonera Daniela Libeskinda, luksusem i świetnym położeniem w centrum Warszawy. Cieszymy się, że ta inwestycja ma już za sobą komplikacje spowodowane głównie czynnikami zewnętrznymi, spowodowanymi kryzysem finansowym. Powierzamy Złotą 44 doświadczonemu konsorcjum złożonemu z partnera lokalnego i globalnego. Amstar i BBI Development S.A. wspólnie mogą dokończyć realizację tego dzieła i zapewnić mu także sukces komercyjny”.

192-metrowej wysokości Złota 44 jest jednym z najbardziej luksusowych projektów mieszkaniowych w Unii Europejskiej, zlokalizowanych w ścisłym centrum Warszawy, oferującym szeroki wachlarz zindywidualizowanych usług i wyjątkową atmosferę dla swoich mieszkańców.

O BBI Development S.A.:

BBI Development S.A. jest notowanym na GPW deweloperem posiadającym portfolio wybitnych projektów na rynku warszawskim. Spółka realizuje inwestycje biurowe, handlowe, z segmentu mieszkań luksusowych i inwestycji typu mixed-use. Po fuzji w maju 2010 z Juvenes Sp. z o.o, BBI Development SA poszerzył swoje kompetencje we wszystkich aspektach rozwoju nieruchomości: od identyfikacji nieruchomości i ich nabycia, poprzez badania poprzedzające zakup, budowę i planowanie, reprezentację właściciela, zarządzanie projektami, w tym w zakresie aspektów prawnych, marketingu, sprzedaży i zarządzania portfelem nieruchomości. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się unikatową, prestiżową lokalizacją. Firma jest wyspecjalizowana zarówno w realizacji projektów o podobnej skali jak Złota 44 (Plac Unii), jak również w segmencie luksusowych apartamentów (Rezydencja Foksal). BBI Development S.A. realizuje niezwykle atrakcyjny projekt typu mix-used Centrum Praskie Koneser w pobliżu planowanej stacji II linii metra – Wileńska. Łącznie w Koneserze powstanie prawie 350 mieszkań (loftów i soft loftów) oraz 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Będzie to tętniące życiem miejsce w sercu historycznej Pragi, doskonale skomunikowane z centrum. Przygotowuje również inwestycję Centrum Marszałkowska, która będzie pierwszym w Warszawie budynkiem komercyjnym bezpośrednio połączonym ze stacją metra. Powstanie w jednej z najlepszych komunikacyjnie lokalizacji w Warszawie – na przecięciu dwóch linii podziemnej kolejki. W najbliższych latach szacuje się, że spółki zależne firmy powinny wydać w sumie 1,5 mld zł i dostarczyć 225.000 mkw. powierzchni użytkowej. Oprócz projektów w fazie rozwoju, BBI Development nieustannie poszukuje atrakcyjnych możliwości rozbudowy portfolio.

O Amstar:

Amstar jest firmą założoną w 1987 roku z siedzibą w Denver, Colorado. Jest to fundusz inwestycyjny, który nabywa, realizuje i zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi i hotelami na wybranych rynkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki i międzynarodowych. W początkowych latach działalności firma inwestowała i zarządzała szerokim wachlarzem powierzchni biurowych dla zróżnicowanej grupy klientów. Prawie dekadę temu Amstar zaczął dynamicznie rozwijać swoją strategię kapitałową i obecnie zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów (stan na 30.06.2014 r.). Obecnie Amstar szczyci się wysokim standardem relacji z klientami, wśród których znajdują się liderzy prywatnego i instytucjonalnego rynku inwestycyjnego. Klienci Amstar pochodzą z całego świata, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Europy, są to m.in. firmy ubezpieczeniowe, banki, fundusze funduszy (FOF) i właściciele powierzchni biurowych.  Amstar zainwestował 4,9 mld euro w różnego typu nieruchomości na całym świecie i zakupił lub wybudował ponad 8 400 mieszkań.

Szczegółowych informacji mediom udzielają:

Obsługa Klienta: