Nowy hotel w sercu Starej Pragi – Moxy wybiera Konesera

W 2017 roku, przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie, zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel marki Moxy. Inwestorzy Centrum Praskiego Koneser – Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. – podpisali umowę franczyzową z Global Hospitality Licencing. Hotel zaoferuje gościom 141 pokoi i zajmie 5447 mkw. powierzchni użytkowej w zrewitalizowanym, 5-kondygnacyjnym budynku dawnej destylarni w Koneserze.

„Moxy Hotels na nowo definiują doświadczenia związane z hotelami ekonomicznymi, pozwalając gościom pracować, bawić się, łączyć ze światem za pomocą Internetu i odpoczywać w stylowym otoczeniu. Tworzymy miejsce dla młodych – ale także dla młodych duchem – mieszkańców miast, którzy chcą mieć stały dostęp do sieci internetowej i odkrywać otoczenie, zarówno podróżując w celach biznesowych, jak i dla rozrywki. Dynamiczna i industrialna architektura Konesera doskonale wpisuje się w naszą filozofię” – powiedział Janusz Mitulski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią.

„Centrum Praskie Koneser i Moxy łączy podobna grupa odbiorców: kreatywnych ludzi zainteresowanych nowymi trendami i poszukujących unikalnych doświadczeń. Stara Praga jest chętnie odwiedzana przez coraz większe grono turystów z kraju i za granicy. Hotel Moxy pozwoli im poznać lokalny koloryt i cieszyć się z wizyty w Koneserze i okolicy. Centrum Praskie Koneser jest położone w odległości 5 minut spacerem od stacji metra, co – w połączeniu z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi – umożliwia szybki i dogodny dostęp do centrum i na Stare Miasto. Natomiast znajdująca się w pobliżu stacja kolejowa oferuje bezpośrednią i dogodną komunikację z międzynarodowymi portami lotniczymi: Chopina i Modlin” – skomentował Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD w Polsce.

„Na przestrzeni 5 hektarów goście Moxy Hotels będą mogli poczuć niepowtarzalny klimat warszawskiej Pragi oraz skorzystać z bogatej oferty usługowo-gastronomicznej Konesera w zabytkowej substancji. Wybór operatora hotelowego był istotnym punktem realizacji całego projektu, gdyż zależało nam, aby nasz partner mógł swoimi walorami jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę wyjątkową w skali Polski inwestycję” – powiedział Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development.

„Nasze badania potwierdzają, że Stara Praga jest jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy, o ogromnym potencjale turystycznym. Moxy Warsaw Praga wypełni lukę w dostępności miejsc noclegowych na prawym brzegu Wisły. Cieszymy się, że inwestorzy Konesera wybrali znaną na całym świecie markę hotelową, która oddaje ducha projektu” – dodał Alex Kloszewski, Partner Zarządzający Hotel Professionals. Hotel Professionals wspierał inwestorów w całym procesie inwestycyjnym, łącznie z negocjacjami umowy franczyzowej Moxy. Alex Kloszewski jest także Partnerem Zarządzającym w Hotel Professionals Management Group, operatorze hotelu w Koneserze.

Moxy Warsaw Praga powita pierwszych gości w 2017 roku. Hotel zaoferuje 141 pokoi z dostępem do nowoczesnych technologii, szybkie WiFi, podziemny parking i bar. Lobby hotelu zostanie zaprojektowane tak, aby stać się integrującą i interaktywną przestrzenią, z energetycznym lounge, samoobsługowym serwisem cateringowym Grab &Go, dostępnym 24/7, oraz licznymi udogodnieniami służącymi do podłączenia osobistego sprzętu elektronicznego.

Hotel będzie integralną częścią oferty lifestyle w Centrum Praskim Koneser. Inwestycja oferuje 100 000 mkw. powierzchni, z szeroką ofertą przeznaczoną na funkcje handlowe, biura loftowe, w tym Campus Warsaw, centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google oraz komfortowe obiekty mieszkaniowe. W Koneserze, jako tętniącej życiem destynacji lifestyle, powstanie także centrum konferencyjno-eventowe, publiczne place do organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Centrum Praskie Koneser jest aktualnie w budowie i zostanie otwarte pod koniec 2017 roku.