Polska ciągle atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów – bezprecedensowa sprzedaż 9 pięter ikonicznego wieżowca

Catella, międzynarodowy fundusz z siedzibą w Niemczech specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości w tym m.in. apartamenty z segmentu premium na całym świecie, kupił aż 72 mieszkania w ZŁOTEJ 44 na piętrach od 11 do 19. Spółka, która udowodniła że dba o najwyższe standardy jakości przeznaczy je na długoterminowy najem skierowany do najbardziej wymagających klientów takich jak szefowie zagranicznych firm, kadra zarządzająca czy dyplomaci. Apartamenty na wyższych piętrach z najlepszymi widokami pozostaną w ofercie dla klientów indywidualnych.

Pierwsza transakcja w Polsce.

Zakup aż 72 apartamentów przez fundusz Catella z przeznaczeniem na luksusowy długoterminowy najem to pierwsza tego typu transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce i flagowa inwestycja Catelli w tym segmencie.

– ZŁOTA 44 to nasza pierwsza inwestycja w Polsce oparta o strategię luksusowego najmu długoterminowego. Naszą grupą docelową będą osoby aktywne zawodowo, szukające wysokich standardów i komfortu, takie jak szefowie zagranicznych firm, managerowie wysokiego szczebla i dyplomaci – mówi Xavier Jongen, Dyrektor Zarządzający Catella Real Estate AG.

Warto podkreślić, że fundusz Catella brał pod uwagę także inne lokalizacje jak Paryż czy Berlin, ostatecznie decydując się na kupno nieruchomości właśnie w Warszawie.

– Jesteśmy dumni, że fundusz Catella zdecydował się rozpocząć działalność na polskim rynku właśnie od tego projektu. Tak duża transakcja jest m.in. zasługą dobrych perspektyw gospodarczych Warszawy i całej Polski. Bezprecedensowy zakup blisko 23% apartamentów, czyli ponad 8 200 mkw. powierzchni przez fundusz inwestycyjny jeszcze przed ukończeniem budynku, to najlepsze potwierdzenie zarówno jakości samego projektu, jak i słuszności obranej przez nas strategii biznesowej – mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Warszawa lepsza niż Londyn

– Rynek nieruchomości w Polsce cały czas świetnie się rozwija i my także zauważamy wzmożone zainteresowanie zarówno nabywców z Polski jak i z zagranicy. Dowodzi tego nie tylko transakcja z Catellą, ale duża aktywność klientów m.in. z takich krajów jak Hiszpania, Wielka Brytania czy Ukraina – podkreśla Jeffrey E. Stonger Senior Vice President Amstar.

ZŁOTA 44 to jedna z najbardziej docenianych i rozpoznawalnych na świecie polskich nieruchomości mieszkalnych. Została ona uznana przez zagranicznych ekspertów – m.in. jurorów prestiżowych konkursów, takich jak International Property Awards w 2015 roku – za najlepszą rezydencję w Europie, a międzynarodowe media opisują ją jako nowy symbol Warszawy.

– Z przyczyn oczywistych ekskluzywne wieżowce apartamentowe powstają w otoczeniu najdroższych biurowców w centrach stołecznych metropolii. Zwiększa to prawdopodobieństwo wzrostu wartości w długim terminie i chroni kapitał inwestorów nawet w sytuacjach zawirowań gospodarczych – podkreśla Paweł Sztejter, z firmy doradczej REAS.

Sprawdzona strategia w centrum miasta

Poważni inwestorzy lokują kapitał w centralnie położone, rozpoznawalne i uznane na całym świecie apartamenty. Z uwagi na ponadprzeciętne zainteresowanie najmem w luksusowych budynkach mieszkalnych często deweloperzy wyznaczają część obiektu do długoterminowego najmu. Tak jak w przypadku nowojorskiego One 57 również w ZŁOTEJ 44 sprzedano wybrane niższe piętra z przeznaczeniem na najem długoterminowy.

Za zaprojektowanie usług concierge odpowiadają eksperci z elitarnej londyńskiej firmy Harrods Estates Property Management, co gwarantuje wysoki poziom usług, prywatności i wygodę wszystkim mieszkańcom wieżowca – zarówno klientom funduszu jak i właścicielom indywidualnym.

ZŁOTA 44 przyśpieszyła

Sprzedaż 72 mieszkań to kolejna dobra wiadomość dla projektu przed planowanym na koniec bieżącego roku zakończeniem prac budowlanych niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku. Inwestorzy ogłosili już datę oficjalnej prezentacji ukończonego piętra rekreacyjnego wieżowca, które nastąpi 26 października.

– Proporcjonalnie do wzrostu intensywności i zaawansowania prac budowlanych, które zakończą już w grudniu br. dynamiki nabiera także nasza sprzedaż. W październiku oficjalnie zaprezentujemy ósme, sportowo-rekreacyjne piętro wieżowca i jesteśmy przekonani, że wtedy też zainteresowanie klientów jeszcze bardziej wzrośnie – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Na budowie ZŁOTEJ 44 pracuje ponad 500 osób, obecnych codziennie na wszystkich kondygnacjach wieżowca. Prace w wieżowcu koordynuje renomowana firma budowlana Warbud S.A., a inwestorami projektu są Amstar i BBI Development S.A.

O funduszu Catella

Catella WOHNEN EUROPA to międzynarodowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Niemczech. Oprócz apartamentów w ZŁOTEJ 44 w swoim portfolio posiada on także nieruchomości w Danii i w Niemczech, a w najbliższym czasie ogłosi zakup kolejnej inwestycji z segmentu super-premium w Hiszpanii. Kluczowymi rynkami dla strategicznego rozwoju funduszu są: Niemcy, Francja, Holandia, Skandynawia, Polska, Wielka Brytania, Irlandia Północna, Włochy i Hiszpania.

Spółka jest częścią grupy Catella Real Estate AG – firmy zarządzającej inwestycjami, która zajmuje się projektowaniem, strukturyzacją i zarządzaniem w zakresie produktów funduszowych. Firma zarządza obecnie czterema otwartymi wzajemnymi funduszami nieruchomości oraz dziewięcioma otwartymi specjalnymi funduszami nieruchomości o całkowitej kwocie inwestycji wynoszącej około 2,2 mld euro.

Catella Real Estate AG jest spółką zależną szwedzkiej firmy inwestycyjnej Catella AB z siedzibą w Sztokholmie. Catella należy do największych pozabankowych przedsiębiorstw inwestycyjnych i konsultingowych w Skandynawii. Fundusz, który zatrudnia około 500 osób w 12 krajach, specjalizuje się w usługach finansowych i zarządzaniu aktywami (wartość aktywów w portfolio spółki wynosi około 14,8 mld euro).

ZLOTA 44_pl1
ZLOTA 44_pl2
ZLOTA 44_pl3