BBI Development S.A. na targach MIPIM 2016 zaprezentuje cztery flagowe warszawskie projekty

Na rozpoczynających się we wtorek największych w Europie targach nieruchomości – MIPIM 2016 w Cannes – BBI Development S.A. jako oficjalny partner stoiska m.st. Warszawy zaprezentuje aż cztery flagowe projekty, które zmieniają oblicze Śródmieścia i Pragi oraz świadczą o ogromnym potencjale inwestycyjnym stolicy Polski.

BBI Development S.A. wraz z partnerami wykorzysta obecność na Targach MIPIM do zaprezentowania specjalistom rynku nieruchomości z całego świata wyjątkowych na mapie Warszawy inwestycji, które wchodzą w nowe fazy realizacji.

– Wszystkie realizowane przez nas projekty są odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju Warszawy, ale również oferowanej w Stolicy wysokiej jakość życia. Zarówno ZŁOTA 44 – najwyższy w Europie wieżowiec mieszkalny zapewniający niedostępny dotąd w Polsce komfort i styl życia, Centrum Marszałkowska – pierwszy biurowiec zintegrowany ze stacją metra, Centrum Praskie Koneser – rewitalizowany, wielofunkcyjny kompleks na Pradze, jak i Roma Tower – nowoczesny, 170-metrowy budynek, to projekty które poprzez swoją skalę i innowacyjny charakter przyciągają do Warszawy światową ligę inwestorów, podnoszą komfort życia mieszkańców i turystów oraz pozytywnie wpływają postrzeganie stolicy Polski na świecie – mówi Rafał Szczepański Wiceprezes BBI Development S.A.

Najwyższy w Europie

W kluczowej fazie realizacji jest ZŁOTA 44 – wspólny projekt BBI Development oraz amerykańskiego funduszu Amstar, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy. Prace wykończeniowe tego najwyższego i najbardziej luksusowego wieżowca w Europie pod kierownictwem renomowanej firmy Warbud z dnia na dzień zyskują na intensywności, dzięki czemu budynek zostanie oddany do użytku już pod koniec 2016 roku. ZŁOTA 44 charakteryzuje się ekskluzywną aranżacją apartamentów, zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot z myślą na najwyższym komforcie mieszkańców oraz niedostępnymi dotąd w Polsce usługami i udogodnieniami. Na piętrze rekreacyjnym o powierzchni 1400 m.kw. znajdą się m.in. strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa z 25-metrowym basenem, siłownia, prywatna sala kinowa oraz słoneczny taras z jaccuzi.

Nowoczesna przestrzeń biurowo-handlowa w przededniu realizacji

Już niebawem rozpocznie się budowa Centrum Marszałkowska na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. Inwestor – BBI Development S.A. – jest w końcowym etapie wyboru generalnego wykonawcy projektu, który będzie dopełnieniem zmieniającego się, nowoczesnego Śródmieścia. Centrum Marszałkowska będzie pierwszym biurowcem zintegrowanym ze stacją metra i zaoferuje łącznie ok. 15 500 m kw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura (1 300 komfortowych miejsc pracy), a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi. Dla wygody najemców zaplanowano 106 miejsc na dwupoziomowym parkingu podziemnym i innowacyjne narzędzia proekologiczne, pozwalające na otrzymanie certyfikatu BREEAM na spodziewanym poziomie Excellent. Inwestycja jest idealnym rozwiązaniem dla firm, dla których kluczowe znaczenie mają prestiżowy adres, doskonała widoczność siedziby i oszczędność czasu związana z lokalizacją w Śródmieściu (skrzyżowanie 2 nitek metra oraz kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych).

Nowe serce Pragi

Centrum Praskie Koneser to unikatowy projekt, powstający w sercu starej Pragi, na terenie XIX-wiecznego, zabytkowego kompleksu Warszawskiej Fabryki Rektyfikacji Spirytusu. Obecnie, wspólnymi siłami BBI Development oraz Liebrecht&wooD, dawna wytwórnia wódek Koneser przechodzi gruntowną rewitalizację. To pierwsza w Warszawie inwestycja określana mianem mixed-use, która docelowo na ok. 100 tysiącach mkw. powierzchni użytkowej zaoferuje aż cztery funkcje: biurową, handlową, kulturalną i mieszkalną (330 loftów i soft-loftów). Niezaprzeczalnym atutem 5-hektarowego kompleksu jest połączenie splendoru XIX-wiecznych budynków z czerwonej cegły z nowymi obiektami inspirowanymi oryginalną zabudową fabryczną.

– Dając Koneserowi drugie życie, codziennie mierzymy się z jego bogatą historią, zabytkową architekturą. Naszą pracę można porównać do pracy jubilera. Precyzyjnie i pieczołowicie szlifujemy diament, jakim niewątpliwie jest Centrum Praskie Koneser. Budując zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, wytyczamy właściwą ścieżkę dla innych projektów rewitalizacyjnych na Pradze. Lofty i soft lofty, start-upowy Campus Warsaw Googla, pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki czy też lifestylowy hotel, to właśnie czynniki, dzięki którym Koneser, to nie tylko styl życia, ale również bycia. To inwestycja, która dzieje się tu i teraz. Wspólnie z grupą Liebrecht&wooD rewitalizujemy jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie warszawskiej Pragi – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A..

Funkcjonalność przestrzeni, nowoczesność rozwiązań oraz niezwykłego ducha przedsiębiorczości docenił globalny koncern Google, którego domem dla start-upowego Campus Warsaw stał się Koneser. W całkowicie odnowionym budynku Rektyfikacji ulokuje się pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki, prezentujące 600-letnią historię wytwarzania wódek na ziemiach polskich, lokalną tradycję produkcji i światową renomę polskiej wódki. W Koneserze znajdzie się też nowoczesne centrum konferencyjne i eventowe, lifestylowy hotel i fresh market.

– Podczas MIPIM z dumą zaprezentujemy atuty Centrum Praskiego Koneser zagranicznym odbiorcom, podkreślając jednocześnie znaczenie tej inwestycji z perspektywy całej Warszawy. W ramach Konesera tworzymy w pełni zrewitalizowany, wielofunkcyjny kwartał miejski. To jedyne tej skali miejsce w Warszawie, w którym pozostając w unikalnym klimacie historycznych zabudowań, będzie można przemieścić się z biura do ulubionej restauracji, zrobić zakupy, odwiedzić jedno z najoryginalniejszych muzeów w Polsce, a nawet przenocować w komfortowym hotelu – podsumowuje Mariusz Kozłowski Prezes Liebrecht&wooD .

Nowy punkt w panoramie Warszawy

Obecnie BBI Development S.A. oczekuje na uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla rejonu ul. Poznańskiej, gdzie ma powstać Roma Tower. Inwestycja u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater realizowana wspólnie z Archidiecezją Warszawską zakłada oddanie do użytku 170-metrowego budynku o stonowanej, ponadczasowej architekturze, zapewniającego najwyższej klasy powierzchnie i doskonale uzupełniającego panoramę Śródmieścia.