Zielone światło dla wieżowca Roma Tower

BBI Development S.A. będzie mógł rozpocząć budowę Roma Tower, 170-metrowego projektu wieżowego w centrum Warszawy. Dzięki zgodzie Watykanu deweloper uzyskał prawo do użytkowania wieczystego gruntu pod budowę wysokościowca oraz udział w prawie własności nieruchomości. Z kolei  Archidiecezja Warszawska zyska większościowe udziały w inwestycji.

Drapacz chmur stanie u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na gruncie należącym do Archidiecezji Warszawskiej i parafii św. Barbary. Poza doskonałą lokalizacją, w samym centrum Warszawy inwestycję wyróżnia niezwykły projekt, wykonany przez Juvenes-Projekt oraz najwyższa jakość architektoniczna. W wieżowcu o łącznej powierzchni ok. 55 tys mkw. znajdą się biura klasy A. Niewykluczone, że poza biurami pojawią się w budynku inne funkcje. Inwestor stara się dopasować budynek do potrzeb rynku.

– Pozytywna informacja ze Stolicy Apostolskiej to bardzo ważna i długo oczekiwana przez nas wiadomość. Kończy bowiem jeden z dwóch kluczowych etapów projektu. Teraz najważniejsze będzie dla nas wejście w życie planu miejscowego dla południowego Śródmieścia, który pozwoli na realizację wieżowca zgodnie z naszymi założeniami – mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Archidiecezja wniosła do inwestycji grunt o wartości 34,6 mln zł oraz 10 tys. zł w gotówce. Natomiast BBI Development poprzez spółki zależne przeznaczy na projekt 19 mln zł, a także będzie wykonywać kompleksowe usługi zarządzania projektem deweloperskim, a także prace architektoniczne oraz usługi zarządzania finansowego. Na mocy umowy Archidiecezja zyska 55% ze wszystkich zysków związanych z przyszłym biurowcem, a BBI Development S.A. – 45%.

Budowa wieżowca ma się rozpocząć w I kwartale przyszłego roku i zakończyć pod koniec 2018 roku.

Roma Tower będzie kolejnym już wieżowcem w portfolio BBI Development  S.A. zlokalizowanym w rejonie Śródmieścia i doskonale uzupełni warszawski skyline. Deweloper we współpracy z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Amstar finalizuje ZŁOTĄ 44 – prestiżowy wieżowiec zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, oferujący 287 kompleksowo wykończonych, luksusowych apartamentów.