Wielki powrót ZŁOTEJ 44

16 kwietnia 2015 r. BBI Development S.A. i amerykański fundusz inwestycyjny Amstar oficjalnie rozpoczynają sprzedaż apartamentów w ZŁOTEJ 44 – zlokalizowanym w centrum Warszawy ikonicznym wieżowcu. By podkreślić powrót oferty ZŁOTEJ 44 na rynek luksusowych nieruchomości fasada budynku rozbłysła nowym blaskiem.

Apartamentowiec zapewnia możliwość korzystania z najwyższej jakości życia oferując usługi i udogodnienia, które wyznaczą charakter miejsca i stworzą wyjątkową przestrzeń dla mieszkańców i ich gości, tworząc tym samym styl życia niedostępny dotąd w Polsce.

ZŁOTA 44 to jeden z najwyższych w UE budynków mieszkalnych, zaprojektowany przez światowej sławy architekta, Daniela Libeskinda i wnętrzami autorstwa renomowanej londyńskiej pracowni Woods Bagot. Symbolizuje dynamiczny rozwój Warszawy, sukces gospodarczy Polski i odzwierciedla życiowe, zawodowe i finansowe sukcesy Polaków oraz ich oczekiwania i aspiracje.

Unikalne apartamenty zapewniają rezydentom wolność wyboru

Kompleksowo wykończone, ekskluzywne apartamenty będą oferowane w dziewięciu wariantach aranżacji wnętrz. By zaspokoić indywidualne gusta i potrzeby klientów, firmy BBI Development S.A. i Amstar wspólnie z Woods Bagot stworzyły unikalną paletę kolorów i materiałów.

Nowe podejście do klienta widoczne jest nie tylko w wystroju, ale także w poszerzonej gamie oferowanych metraży. Aby zapewnić klientom większą możliwość wyboru, rozszerzyliśmy ofertę metraży apartamentów. – Klienci będą mieli do dyspozycji kameralne studia o powierzchni od 62 do 70 metrów kwadratowych oraz nowo wprowadzone do sprzedaży, deficytowe na rynku i silnie poszukiwane przez klientów średniej wielkości apartamenty o powierzchni od 90 do 120 metrów. W ofercie znajdują się również większe apartamenty o powierzchni od 140 do 240 metrów oraz „szyte na miarę” od 250  metrów kwadratowych wzwyż – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

ZŁOTA 44 zapewnia także niespotykaną ofertę penthouse’ów, które wyróżniają się wyjątkowym układem i mogą przekraczać nawet 1000 metrów kwadratowych, dając klientom możliwość zamieszkania na całym piętrze budynku. Jednym z najatrakcyjniejszych apartamentów jest penthouse o powierzchni 400 mkw. położony na trzech najwyższych piętrach budynku z zapierającym dech widokiem na Warszawę obejmującym Pałac Kultury, Wisłę i Stare Miasto.

Ceny odzwierciedlające najwyższą jakość

BBI Development S.A. oraz Amstar przedstawiają nowe ceny apartamentów, odzwierciedlające jakość oferty oraz aktualne trendy rynkowe.

Ceny “all inclusive” uwzględniają wszelkie koszty nabycia apartamentu łącznie z podatkami, ich luksusowego wykończenia oraz udział we współwłasności wszystkich powierzchni rekreacyjnych budynku.

Średnia cena „all inclusive” za metr kwadratowy apartamentu położonego w ZŁOTEJ 44, w jednym z najbardziej luksusowych budynków w Europie Środkowo Wschodniej wyniesie 28 tys. zł. Warto także podkreślić, że każdy z apartamentów jest unikalny, dlatego ich wartość została wyceniona indywidualnie – mówi Jeffrey E. Stonger, Wiceprezes Zarządu Amstar. W zależności od lokalizacji, wielkości, układu i standardu wykończenia apartamentu cena metra będzie wynosić od 24 do 40 tysięcy zł za pakiet „all inclusive”.

Z nową ofertą ZŁOTEJ 44 można zapoznać się podczas nadchodzącej, specjalnej kampanii Golden Week. W dniach od 20 do 25 kwietnia inwestorzy zapraszają do odwiedzenia wyjątkowych wnętrz ZŁOTEJ 44 i zapoznania się ze specjalnie przygotowaną na ten tydzień ofertą.

ZŁOTA 44 – wyjątkowa jakość życia i najwyższa forma luksusu

Inwestorzy realizując ZŁOTĄ 44 dostarczają też swoim klientom zupełnie nowe możliwości zamieszkiwania i spędzania czasu, oferując tym samym styl życia niedostępny dotąd w Polsce. Do wyłącznej dyspozycji rezydentów przeznaczone będą usługi i udogodnienia, które wyznaczą charakter miejsca i stworzą wyjątkową przestrzeń dla mieszkańców i ich gości. Tuż za progiem własnego apartamentu rezydenci będą mieli dostęp do piętra rekreacyjnego o powierzchni 1400 metrów kwadratowych. Znajdą się tam m.in. – największy dostępny w Polsce w budynku apartamentowym 25-metrowy basen, słoneczny taras z jacuzzi i prywatna sala kinowa wyposażona w symulator do gry w golfa. Koneserzy szlachetnych trunków otrzymają piwniczkę do profesjonalnego przechowywania win mieszczącą około 10.000 butelek wraz z pokojem do degustacji. Inwestorzy pamiętali także o najmłodszych mieszkańcach tworząc w pełni wyposażoną salę, w której pod okiem wyspecjalizowanego personelu dzieci będą mogły aktywnie i bezpiecznie spędzać czas. Nad jakością usług świadczonych rezydentom będzie na stałe czuwać wykwalifikowany concierge i obsługa.

– ZŁOTA 44 to zupełnie nowy styl życia, który redefiniuje pojęcie luksusu na rynku nieruchomości w Polsce. Żaden inny budynek w Polsce nie oferuje mieszkańcom takiej jakości i ilości udogodnień – mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Daniel Libeskind aktywnie wspiera finalizację projektu

Nowi inwestorzy powierzyli projekt aranżacji lobby Danielowi Libeskindowi. Reprezentacyjna, wysoka na 6 metrów przestrzeń recepcyjna będzie odzwierciedlać oczekiwania i aspiracje klientów, akcentując wyjątkową wartość dzieła słynnego architekta.

– ZŁOTA 44 jest dokładnie taka, jaką zaprojektowałem i jaką sobie wyobrażałem. Dotyczy to zarówno kształtu budynku, wyglądu fasady jak i funkcjonalności wieżowca wewnątrz – mówi Daniel Libeskind, architekt ZŁOTEJ 44.  Architekt podkreśla, że ZŁOTA 44 to wysokościowy budynek mieszkalny, który ma przede wszystkim spełniać oczekiwania rezydentów.

Jedyna w Polsce przyjazna środowisku, trójwarstwowa fasada budynku została zaprojektowana przez Daniela Libeskinda z myślą o najwyższym komforcie. Jej technologiczne zaawansowanie gwarantuje ciszę, dostęp do świeżego powietrza- dzięki automatycznym uchylnym panelom, a także efektywność energetyczną, co będzie miało pozytywny wpływ na koszty klimatyzacji i ogrzewania apartamentów.

By dodatkowo podnieść jakość życia rezydentów cały budynek wyposażony został we własną stację filtrującą powietrze. Zgodnie z najnowszymi  trendami w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju, w ZŁOTEJ 44  BBI Development S.A. i Amstar przewidzieli także parkingi rowerowe oraz stacje do ładowania aut elektrycznych.

Wiarygodni partnerzy

Finalizacją projektu zajmuje się dwóch profesjonalnych partnerów – BBI Development S.A. – przedsiębiorstwo doświadczone w realizacji projektów luksusowych i wysokościowych oraz Amstar – międzynarodowy inwestor z silnym zapleczem finansowym oraz międzynarodowym doświadczeniem na rynku nieruchomości. Obie firmy mają za sobą szereg zrealizowanych z sukcesem projektów, które świadczą o ich kompetencjach i doskonałym przygotowaniu do realizacji tak ambitnych inwestycji jak ZŁOTA 44.

– Jesteśmy dumni, że razem z BBI Development S.A. możemy ukończyć ten prestiżowy projekt. Nie mam wątpliwości, że wspólnie z naszym partnerem z sukcesem zrealizujemy ZŁOTĄ 44 i zapewnimy Polakom dostęp do luksusu jaki od lat oferowany jest w innych metropoliach na całym świecie – mówi Jeffrey E. Stonger, Wiceprezes  Zarządu Amstar, gwarantującego stabilność finansową inwestycji.

Zespół BBI Development S.A. z sukcesem zrealizował wiele warszawskich inwestycji. W tym m.in  Plac Unii – monumentalną inwestycję biurowo-handlową o podobnej skali co ZŁOTA 44 oraz Rezydencję Foksal – obsypany nagrodami, luksusowy budynek apartamentowy w sercu stolicy. Amstar zainwestował 4,9 mld euro w różnego typu nieruchomości na całym świecie i zakupił lub wybudował ponad 8 400 mieszkań.

Szczegółowych informacji mediom udziela:

Tomasz Andryszczyk, Primo Corporate Advisory
Tomasz.andryszczyk@primoadvisory.pl
Tel. 501 070 377