Złota 44 wraca na rynek – nowa odsłona apartamentowca na targach MIPIM

Najwyższy w UE budynek mieszkalny powrócił na rynek luksusowych nieruchomości z nową ofertą. 192-metrowy ekskluzywny apartamentowiec, oferujący 37 000 powierzchni mieszkaniowej, został zaprezentowany podczas najważniejszych targów nieruchomości MIPIM, jako symbol sukcesu ekonomicznego Polski i dynamicznie rozwijającej się stolicy kraju.

Do Cannes osobiście przyjechał Daniel Libeskind projektant Złotej 44, wybitny architekt polskiego pochodzenia, autor wielu nagradzanych na całym świecie projektów. Mistrz, jako honorowy gość stoiska m.st. Warszawy, zabrał głos, odnosząc się zarówno do powrotu na rynek swojego projektu, jak i wyrażając uznanie dla sukcesu gospodarczego Polski, jaki osiągnęła w ostatnich 25 latach.

— Złota 44 to projekt dedykowany Warszawie, stworzony od podstaw z myślą o miejscu, w którym stanął. Cieszę się, że będę mógł aktywnie uczestniczyć w tworzeniu unikalnej oferty apartamentowca. To budynek, który połączy funkcjonalność z niepowtarzalnym designem i najwyższej jakości usługami. Wierzę, że stanie się ikoną dynamicznie rozwijającej się Warszawy – powiedział Daniel Libeskind.

Nowi inwestorzy, Amstar i BBI Development S.A., którzy kupili Złotą 44 w sierpniu 2014 r. zapowiedzieli w czasie targów MIPIM, że oficjalna sprzedaż ekskluzywnych apartamentów ruszy w połowie kwietnia, a pierwsi rezydenci zamieszkają na Złotej 44 pod koniec 2016 r.

Ponowne rozpoczęcie sprzedaży apartamentów łączy się z nowym etapem rozwoju Warszawy. Otwarty w niedzielę, 8 marca, centralny odcinek II linia metra na nowo zdefiniuje nie tylko komunikacyjny, ale też inwestycyjny charakter miasta. Z pewnością przyczyni się do gruntownej rewitalizacji i rozwoju centrum Warszawy, w tym bezpośredniego otoczenia Złotej 44.

— Do tej pory sukces oraz potencjał gospodarczy Polski i Polaków nie znajdował odzwierciedlenia w ofercie rynku luksusowych nieruchomości. Złota 44 zapewni mieszkańcom luksusowy stylu życia, który jest immanentną cechą życiowego, zawodowego i finansowego sukcesu. Cieszymy się, że wspólnie z Amstar wprowadzimy standard i styl życia niedostępny dotychczas na naszym rynku — mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Ten 52-piętrowy wieżowiec, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy zaoferuje 287 ekskluzywnych apartamentów zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot. Do dyspozycji rezydentów przeznaczone będą niedostępne dotąd w Polsce usługi 
i udogodnienia, które wyznaczą charakter miejsca i stworzą wyjątkową przestrzeń dla mieszkańców i ich gości — strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa z 25 m basenem, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami concierge’a. Na piętrze rekreacyjnym o powierzchni 1400 m.kw. znajdzie się także słoneczny taras z jaccuzi i leżakami, zapewniający maksimum komfortu i relaksu. Nowością będzie rozszerzona oferta metrażu apartamentów. — Zmodyfikowaliśmy część projektów tak, aby nasz produkt w pełni odpowiadał potrzebom rynku — mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A. Podczas oficjalnego otwarcia sprzedaży, 15 kwietnia 2015 r., BBI i Amstar przedstawią także nowe pakiety aranżacji i wykończenia mieszkań zaprojektowanych przez pracownię Woods Bagot oraz szczegółowe warunki nowej oferty.

— Dzięki dynamicznemu rozwojowi, Warszawa jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy dumni, że mamy możliwość ukończenia tego projektu i zapewnienia mieszkańcom wyjątkowego standardu życia, na jaki zasługują. Jestem pewien, że Złota 44 stanie się najbardziej ekskluzywnym i luksusowym budynkiem mieszkalnym w Polsce — przekonuje Jason Lucas, Prezes Zarządu Amstar Global Partners.

Złota 44 na nowo zdefiniuje centrum stolicy i stanie się odzwierciedleniem najwyższej w Warszawie jakości życia. — Apartamentowiec zapewni przyszłym mieszkańcom komfort korzystania z najwyższej jakości kulturalnej, kulinarnej i rozrywkowej oferty miasta. Odległość od tak prestiżowych instytucji kultury, jak Filharmonia Narodowa czy planowane Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz najważniejszych ośrodków biznesowych nie przekracza kilometra — podsumowuje Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Partnerzy powierzyli ukończenie Złotej 44 dotychczasowemu wykonawcy, firmie Inso, który doskonale zna projekt i gwarantuje jego sprawną realizację purchase viagra online in usa.

Prasa:
BBI Development i Amstar ruszą ze sprzedażą Złotej 44 w połowie kwietnia (pap.pl)
BBI Development i Amstar ruszą ze sprzedażą Złotej 44 w połowie kwietnia (onet.pl)
Apartamenty w Złotej 44 znów w sprzedaży (rp.pl)
Złota 44: 15 kwietnia zaczyna się oficjalna sprzedaż apartamentów (gazeta.pl)
Warszawski żagiel we Francji (Dziennik Gazeta Prawna, PDF)
Złota 44 wraca na rynek (Puls Biznesu, PDF)