Koneser i Centrum Marszałkowska w centrum uwagi na targach MIPIM w Cannes

BBI Development S.A., oficjalny partner stoiska m.st. Warszawy podczas targów MIPIM w Cannes, to jedyny inwestor, który prezentuje wraz z partnerami aż trzy projekty realizowane w bezpośrednim sąsiedztwie otwartej w ubiegłym tygodniu II linii metra.

Zlokalizowane w pobliżu stacji Dworzec Wileński Centrum Praskie Koneser oraz powstające obok stacji Świętokrzyska (gdzie krzyżują się obie linie) Centrum Marszałkowska od pierwszego dnia targów cieszą się szczególnym zainteresowaniem gości warszawskiego stoiska.

Tegoroczna edycja targów MIPIM zbiegła się z bardzo dobrą dla Warszawy i warszawiaków wiadomością – otwarciem w zeszły weekend centralnego odcinka II linii metra. Dlatego miastotwórczy charakter II linii metra jest motywem przewodnim tegorocznej obecności Warszawy na targach w Cannes. Wiceprezydent miasta Michał Olszewski w przemówieniu inaugurującym uroczysty koktajl z udziałem gości warszawskiego stoiska wskazał na Centrum Praskie Koneser jako pozytywny przykład komercyjnego projektu wpisującego się w rewitalizację Pragi. Podkreślił, że proces ten dopiero się rozpoczyna, a w najbliższych latach nabierze rozpędu między innymi dzięki ogromnym środkom, które zainwestuje miasto.

— Praga pokaże nam teraz swoje nowe oblicze. Jestem pewien, że pozytywne zmiany odczują zarówno mieszkańcy jak i lokalni prascy przedsiębiorcy. Realizowane przez nas Centrum Praskie Koneser, ulokowane w sąsiedztwie stacji metra Dworzec Wileński, bez wątpienia korzystnie wpłynie na rozwój dzielnicy i przyciągnie kolejne inwestycje. Stworzymy modne, tętniące życiem miejsce, w odległości zaledwie kilku minut jazdy metrem do Śródmieścia — mówi obecny na targach Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Centrum Praskie Koneser jest projektem mixed-use, który powstaje na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i jest realizowane w kooperacji firm Liebrecht & wooD i BBI Development S.A. W kompleksie o łącznej powierzchni użytkowej ponad 75 000 mkw., znajdą się lokale usługowe, biura oraz lofty i soft lofty. Łącznie w Koneserze, na terenie o wielkości połowy warszawskiej Starówki powstanie prawie 350 mieszkań (loftów i soft loftów) oraz 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na terenie kompleksu powstanie też pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Powstający na przeciwległym wobec Konesera brzegu Wisły projekt Centrum Marszałkowska również ściśle związany jest z rozwojem podziemnej kolejki. Będzie to pierwszy w Warszawie budynek biurowy zintegrowany ze stacją metra – w dodatku będzie to stacja, na której krzyżują się obie linie.

— Nie ma drugiego takiego punktu na biurowej mapie Warszawy — mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Centrum Marszałkowska to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy powstający u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej – w miejscu dawnego domu handlowego Sezam. Obiekt zaoferuje łącznie ok. 15 500 m kw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura, a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi. Na dwóch najniższych kondygnacjach budynku powstanie parking na ok. 100 aut.

Prasa o udziale BBI Development na targach MIPIM w Cannes:
Warszawa będzie kusić światowy biznes (rp.pl)
BBI zaprezentuje nowe inwestycje w Warszawie (propertynews.pl)
Wszystkie projekty BBI Development S.A. beneficjentami otwarcia II linii metra (deweloperzy.info)
Te inwestycje powstają obok II linii metra (nowawarszawa.pl)